Співпраця для досягнення успіху
У будь-якому дитячому садку ви можете побачити, як діти спокійно сидять, слухають вихователя і виконують завдання. Як вихователі цього домагаються Як можна співпрацювати з дітьми 3-річного віку Скажемо відразу: секретної формули не існує, але вихователі дають певні поради з цього приводу.
6. Похвала - ключ до співпраці, особливо у випадках, якщо дитина спочатку не має наміру співпрацювати.
7. Встановіть дитині чіткий розпорядок дня. Діти добре поводяться в садку, тому що знають, чого від них очікують.
8. Грайтеся з дитиною. Якщо дитина відмовляється щось робити, постарайтеся перетворити це у гру. Це хороший спосіб, про який батьки часто забувають.
9. Попереджайте дитину про зміни. Якщо дитина відчуває напади роздратування щоразу, коли ви говорите їй про те, що час вимикати телевізор, закінчувати гру або виходити з дому - можливо, ви попередили її занадто пізно.
10. Заохочуйте дитину розумно. Пропонуйте дитині винагороду за те, що вона вчиться чомусь новому (наприклад, ходити на горщик), але не за повсякденні справи (наприклад, коли вона одягається або чистить зуби).
11. Давайте дитині вибір. Або вибір без вибору, якщо наприклад дитина заздалегідь кудись не хоче дайте їй вибір обрати собі одяг, так не виникатиме сильного протистояння.
12. Ніяких «якщо». Розмовляючи з дитиною, використовуйте фрази, які передбачають співпрацю. Замініть «якщо» на «коли».
13. 13. Дозволяйте дитині грати. Вихователі кажуть, що у сучасних дітей гірше розвинена уява, ніж 10-20 років тому. Це відбувається тому, що сьогодні діти більшість часу знаходяться під наглядом дорослих і не мають можливості грати в ігри на уяву. Тим більше загальні основи психології незмінні і в дошкільнят провідною діяльністю є гра, саме в ній вони набільше вчаться і розвивається.
14. Використовуйте музику. Музика допоможе зробити повсякденні заняття більш цікавими для дитини.
15. Заохочуйте командну роботу. Якщо ваші діти не можуть поділити між собою іграшку, встановіть таймер на 5 хвилин.